Cyprus, Nicosia

"Atalanta" wygrywa Ligę Europy UEFA po raz pierwszy w historii

23.05.2024 / 14:17
Kategoria wiadomości

Włoski klub piłkarski "Atalanta" po raz pierwszy w historii zdobył tytuł mistrza Europy. W finale Ligi Europy UEFA, trenowani przez Gian Piero Gasperiniego, pokonali niemiecką drużynę "Bayer".

Mecz odbył się wieczorem 22 maja na stadionie "Aviva" w Dublinie w Irlandii. Mecz był prowadzony przez zespół sędziów pod przewodnictwem Istvána Kovácsa. Mecz zakończył się zwycięstwem włoskiej drużyny 3:0. Napastnik Atalanty, Ademola Lookman, zdobył hat-tricka. Pierwszego gola strzelił w 12. minucie z podania Davide Zapacosty. W 26. minucie ponownie trafił do siatki, a w drugiej połowie skompletował hat-tricka.

Ta porażka oznaczała dla "Bayeru" pierwszą przegraną w sezonie. Przed tym meczem Leverkusen było niepokonane w 51 kolejnych spotkaniach, stając się przedwcześnie mistrzami Niemiec.

Warto zauważyć, że rosyjski pomocnik Aleksei Miranchuk gra dla klubu piłkarskiego "Atalanta", ale podczas meczu siedział na ławce rezerwowych.

Po zdecydowanym zwycięstwie nad drużyną z Leverkusen, "Atalanta" po raz pierwszy w swojej historii wygrała Ligę Europy UEFA.

W półfinale Włosi pokonali francuski zespół "Marsylia" (1-1 i 3-0).

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Skomentować,zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe →