Cyprus, Nicosia

Zawodniczka TRNC zajęła 10. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

05.08.2024 / 09:59
Kategoria wiadomości

Zawodniczka z Tureckiej Republiki Cypru Północnego (TRNC) wzięła udział w finale skoku wzwyż kobiet na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu. Buse Savaşkan, reprezentująca turecką drużynę, zajęła 10. miejsce, osiągając wysokość 1,86 metra.

Złoto olimpijskie w Paryżu wywalczyła ukraińska zawodniczka Yaroslava Mahuchikh. 22-letnia Ukrainka w pierwszej próbie uzyskała wysokość 2,00 metra. Srebro przypadło Australijce Nicoli Olyslagers, która również uzyskała 2,00 metra, ale dopiero w trzeciej próbie. Brązowy medal zdobyła inna ukraińska zawodniczka, Iryna Herashchenko, z wysokością 1,95 metra.

Buse Savaşkan z powodzeniem pokonała 1,86 metra w drugiej próbie, ale w trzech kolejnych nie udało jej się pokonać 1,91 metra. W rundzie kwalifikacyjnej zawodniczka z TRNC ustanowiła osobisty rekord, pokonując 1,92 metra, co uplasowało ją wśród 13 najlepszych zawodniczek turnieju.

W TRNC występ Buse Savaşkan na Igrzyskach Olimpijskich został okrzyknięty historycznym wydarzeniem. Urzędnicy i politycy na różnych szczeblach pogratulowali zawodniczce, która zapisała się w sportowej historii Turków cypryjskich.

Warto zauważyć, że rosyjska lekkoatletka, startująca na igrzyskach w Paryżu z ramienia Republiki Cypryjskiej, zajęła 7. miejsce w finale z wynikiem 1,95 metra.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Skomentować,zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe →