Cyprus, Nicosia

„Besiktas” zapewnił sobie 11. tytuł Pucharu Turcji w historii klubu

24.05.2024 / 21:59
Kategoria wiadomości

Klub piłkarski „Besiktas” zapewnił sobie 11. tytuł Pucharu Turcji w emocjonującym meczu finałowym z „Trabzonsporem”. Rozgrywany na stadionie Ataturk w Stambule mecz zakończył się zwycięstwem Besiktasu 3:2.

Mecz był intensywny, a obie drużyny dwukrotnie zdobyły bramkę w regulaminowym czasie gry, doprowadzając do remisu 2-2 w 90. minucie. Besiktas zdołał jednak zapewnić sobie zwycięstwo dzięki bramce w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Kluczowe bramki dla Besiktasu zdobyli Ashid Gezzal (45. minuta, z rzutu karnego), Salih Ucan (54. minuta) i Ali El-Musrati (94. minuta). Gole dla Trabzonsporu zdobyli Paul Onuachu (13. minuta) i Nicolas Pepe (89. minuta).

Ten triumf oznacza 11. zwycięstwo Besiktasu w Pucharze Turcji w historii klubu, a ich ostatnia wygrana w turnieju miała miejsce w 2021 roku.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Skomentować,zaloguj się na swoje konto lub utwórz nowe →